Chcesz skutecznie nauczyć się języka obcego? Obóz językowy może ci w tym pomóc!

Chcesz skutecznie nauczyć się języka obcego? Obóz językowy może ci w tym pomóc!

Obozy językowe są świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcesz szybko nauczyć się mówić w obcym języku. Są przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Wystarczy znaleźć dla siebie najlepszą ofertę. A znajomość języków to dzisiaj wręcz podstawowa kompetencja na rynku pracy. Dlaczego warto skorzystać z tej formy nauki? Jakie są możliwości? Kiedy wysłać swoje dziecko na obóz językowy? Czytaj dalej artykuł!

Dlaczego warto wyjechać na obóz językowy?

Obozy językowe to nauka języka połączona z wypoczynkiem. Jeśli więc zastanawiasz się, co zrobić z urlopem, a jednocześnie zależy ci na spożytkowaniu tego czasu, obóz językowy jest świetnym pomysłem. Masz wiele miejsc do wyboru. Możesz wyjechać za granicę lub do jakiegoś zakątka w Polsce. Przy czym odwiedzenie np. Anglii czy Hiszpanii będzie bardziej ekscytujące. To w końcu okazja, by zobaczyć więcej świata.

W pewnych rejonach, a zwłaszcza w Europie, angielski jest językiem oficjalnym. W innych jednak, np. w Azji mówi się już jednak po francusku lub mandaryńsku. Angielski w takich miejscach może być językiem zapasowym, jednak zawsze należy się skupić na tym, czego się uczysz. Chcesz opanować włoski? To mów po włosku.

Obozy językowe za granicą mają tę niewątpliwą zaletę, że odbywają się w naturalnym środowisku. To znaczy, że. ucząc się norweskiego w Norwegii, doświadczasz tzw. efektu zanurzenia. Jesteś otoczony przez Norwegów, a na terenie obozu językowego mówisz po norwesku. Masz styczność z native speakers, więc możesz dobrze osłuchać się z obcą mową i szybciej ją przyswajać. Języka uczy się przez używanie go. A jeśli będziesz to robić przez całe dnie, to efekt murowany!

W krajach, gdzie jest naprawdę ciepło, letni obóz językowy to okazja do spędzenia fantastycznego czasu z nowopoznanymi kolegami i koleżankami. Pomyśl tylko o atrakcyjnych plażach, żeglowaniu, pływaniu łódką po jeziorze, chodzeniu po górach i pośród odmiennego, zapierającego dech w piersi, krajobrazu. Wspomnienia zostaną w twojej głowie na długo.

Gdzie wysłać dziecko na obóz językowy?

Warto wiedzieć, że jest określony limit wiekowy, wyznaczany przez organizatorów obozów językowych. Można się spotkać na przykład z wymaganiem ukończenia siedmiu lat przez dziecko. W innych przypadkach musi ono być starsze. Zastanawiasz się, gdzie najlepiej wysłać dziecko na kolonię językową? Najlepiej byłoby, gdyby dziecko odnalazło się wśród rówieśników z obcych krajów za granicą. Niestety nie zawsze jest to możliwe.

Jeśli nie masz pewności co do tego, czy twoja pociecha poradzi sobie sama tak daleko od domu, możesz wziąć pod uwagę obozy językowe w Polsce. Bez względu jednak na kierunek, powinno się przygotować dziecko na taką rozłąkę. Ważne, by dziecko mogło liczyć na ciebie w każdej sytuacji. Nie chodzi jednak o to, by ciągle spędzało czas z telefonem, rozmawiając z tobą. Ani tym bardziej o to, by z płaczem prosiło cię o zabranie do domu.

Przygotuj mentalnie swoją pociechę na taką wyprawę — może ona trwać kilka dni lub dwa tygodnie. Postaraj się wzmocnić ją emocjonalnie. Porozmawiajcie wspólnie o tym pomyśle, rozważcie za i przeciw. Niech dziecko wyrazi swoje ewentualne obawy i wątpliwości. Potem spróbujcie coś na nie zaradzić. Nie spieszcie się. Jeśli teraz dziecko nie jest gotowe, może wyjechać na obóz językowy w kolejnym roku albo po przejściu przez niego jakiegoś etapu edukacji.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy