Artykuł sponsorowany

Czym jest tzw. Business English?

Czym jest tzw. Business English?

Termin Business English brzmi bardzo profesjonalnie. Może to zniechęcać wielu kursantów do nauki języka biznesowego. Niesłusznie. Jest to bowiem ogólny język angielski

z elementami języka biznesowego. Jego znajomość może ułatwić znalezienie satysfakcjonującej pracy i pomóc w rozwoju. Warto pamiętać, że znajomość języka angielskiego jest niezbędnym warunkiem na drodze do sukcesu zawodowego. Dowiedz się, jakie jeszcze niesie korzyści!

Business English – dla kogo jest?

Znajomość języka angielskiego biznesowego jest niezbędna w wielu profesjach. Business English jest niezbędny dla rozwoju zawodowego i znalezienia satysfakcjonującej pracy. To niezbędna umiejętność, gdy jest się zatrudnionym w środowisku biznesowym lub planuje w nim karierę. Znacząco ułatwia on kontakty międzynarodowe i otwiera perspektywy na awans. Wyższe stanowiska zawsze związane są z większą odpowiedzialnością. Istotne na nich są kompetencje pracownika, m.in. znajomość języków obcych.

Język angielski dla firm to podstawa kontaktów z międzynarodowymi klientami, korespondencji i tworzenia własnych treści. Jest on wymagany w środowisku korporacyjnym na całym świecie. Często posługują się nim przedsiębiorcy, menadżerowie, ekonomiści, informatycy, itp. Może być przydatny również w codziennych sytuacjach, np. przy prezentacjach, rozmowach w miejscu pracy, wyrażaniu swoich opinii na spotkaniach biznesowych.

Kursy języka angielskiego dla firm

Jak wskazują specjaliści Bradbury English School, Business English pozwalają na poznanie słownictwa z różnych dziedzin biznesu. Specjalistyczny kurs łączy w sobie naukę języka angielskiego, etyki biznesu z różnych kręgów kulturowych oraz zagadnień z konkretnych dziedzin biznesu.

Specjalistyczne kursy na ogół obejmują problematykę związaną z zarządzaniem zasobami ludzkimi, sprzedażą, outsourcingiem, administracją, finansami i rachunkowością. Pozwalają one na wypracowanie kompetencji miękkich, np. umiejętności przekazywania wiedzy pracownikom. Dostosowany program nauczania umożliwia szybkie i efektywne opanowanie słownictwa oraz zwrotów. Ułatwia on prowadzenie korespondencji, rozmów biznesowych oraz prezentacji w języku angielskim. Pozwala na dobre przygotowanie się do obsługi spotkań, konferencji oraz prowadzenia komunikacji telefonicznej i pisemnej. Jego zgłębianie pozwoli na uzyskanie płynności językowej oraz erudycji, ale również kultury osobistej wymaganych w świecie biznesu. Kursanci uczą się charakterystycznych wyrażeń i zwrotów, które ułatwiają porozumiewanie się w konkretnych środowiskach.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy