Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje i ile trwa nauka jazdy?

Ile kosztuje i ile trwa nauka jazdy?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że własne auto i możliwość przemieszczania się nim – zamiast stania w mroźne dni na przystanku w oczekiwaniu na spóźniony autobus, jest jednym z możliwie najkorzystniejszych rozwiązań. Chcesz zostać kierowcą? Poszukujesz sprawdzonej szkoły jazdy, ale nie wiesz, z jakimi kosztami wiąże się i ile trwa kurs na prawo jazdy? Spieszymy z odpowiedzią!

Prawo jazdy stanowi obecnie uprawnienie, które zapewnia nie tylko wygodę w trakcie codziennych dojazdów do pracy czy rodzinnych wyjazdów za miasto. Dzięki posiadanym uprawnieniom można uzyskać znacznie więcej. Szersze możliwości zatrudnienia (w wielu branżach prawo jazdy stanowi dodatkowy atut, w niektórych zawodach jest wręcz wymogiem), możliwość niezależnego podróżowania i kontaktów z bliskimi – to tylko niektóre korzyści, wynikające z posiadania uprawnienia do kierowania pojazdami.

Ile kosztuje kurs nauki jazdy?

W zależności od regionu, polityki szkoły nauki jazdy oraz od wybranej kategorii prawa jazdy, ceny kursów mogą się różnić. Przykładowo w szkole nauki jazdy ALIEN w Szczecinie, podstawowy kurs na prawo jazdy kategorii A, obejmujący 20 godzin zegarowych nauki praktycznej (jazdy) oraz 30 godzin szkolenia teoretycznego, kosztuje 2900 złotych.

Podstawowy kurs na prawo jazdy kategorii B, obejmujący 30 godzin jazdy i 30 godzin szkoleń teoretycznych, a także ecodriving (nauka energooszczędnej jazdy), egzamin praktyczny wewnętrzny, szkolenie defensywne, to koszt 2950 złotych.

Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą szkolić się w zakresie kategorii A oraz B jednocześnie, jest kurs łączony, który w szkole nauki jazdy w Szczecinie, kosztuje 5450 złotych.

W szkole nauki jazdy ALIEN w Szczecinie istnieje możliwość rozłożenia opłaty za kurs na raty, dzięki czemu możesz rozpocząć kurs w dogodnym dla Ciebie momencie, bez obaw o finanse.

Ile trwa kurs nauki jazdy?

Czas trwania kursu zależy od częstotliwości, z jaką odbywać się będą lekcje teoretyczne, a później zajęcia praktyczne. Częstotliwość, z jaką będą odbywać się zajęcia teoretyczne i szkolenia praktyczne, zależy zarówno od dyspozycyjności kursanta, jak i instruktora nauki jazdy. W trybie normalnym (przy założeniu ukończenia 30 godzin jazd, bez wykupowania dodatkowych lekcji doszkalających), kurs trwa średnio około 2-3 miesiące.

 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy