Jak używać głosu, mówiąc po angielsku?
Każdy język charakteryzuje się inną częstotliwością dźwięków. W przypadku języka polskiego wynosi ona od 125 do 4000 Hz. Z kolei w języku angielskim częstotliwość dźwięków mieści się natomiast w granicach od 2000 do nawet ponad 12 000 Hz. Dlatego też tak trudno nam mówić płynnie w tym właśnie języku, którego zakres częstotliwości jest o wiele większy niż w przypadku ojczystej mowy. Rozwiązaniem tego problemu jest natomiast trenowanie prawidłowej emisji głosu.
Czym jest emisja głosu?
Emisja głosu jest niczym innym jak procesem związanym z wydobywaniem głosu oraz przesłaniem go do otoczenia. Jest ona zależna przede wszystkim od budowy aparatu mowy i głosu, a także czynników fizjologicznych. Dodatkowo wpływ na nią ma również poprawne oddychanie oraz fonacja i artykulacja wypowiadanych słów, a także właściwa postawa ciała. Wszystkie te elementy można jednak wyćwiczyć, poprawiając tym samym swoją emisję głosu.
Dlaczego, aby lepiej mówić po angielsku, należy się nauczyć poprawnej emisji głosu w tym języku?
Aby móc mówić biegle w obcym języku bardzo ważne jest nie tylko nauczenie się jego słownictwa i składni, ale także prawidłowego wypowiadania słów by były one zrozumiałe dla wszystkich i pozbawione obcego akcentu. Dlatego też tak ważna jest prawidłowa emisja głosu w języku angielskim. Szkolenie w tym zakresie pomaga między innymi zmiękczyć wypowiadanie głosek, których brzmienie jest całkiem odmienne od tego, które występuje w języku polskim. Uczy na nowo operować aparatem mowy, układać usta i język podczas wypowiadania się. W języku angielskim istotne jest bowiem nie tylko brzmienie słów i liter, ale także intonacja poszczególnych sylab oraz prawidłowe akcentowanie wyrażeń.
Na czym polegają zajęcia z emisji głosu?
Szkolenia z emisji głosu w języku angielskim, które oferuje między innymi ACTIO — Mowa Publiczna to prosta droga do polepszenia swoich umiejętności językowych. Podczas nich można się bowiem nauczyć przede wszystkim:
pracy nad oddechem podczas porozumiewania się w języku obcym,
właściwej intonacji słów i emisji głosu,
wzmocnienia przekazów głosowych, bez podnoszenia głosu.
Dzięki temu w skuteczny sposób budują one świadomość głosową, która przekłada się na lepszą komunikację w języku angielskim nie tylko w sferze zawodowej, ale także prywatnej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana