Materiał Partnera

Kurs na trenera personalnego online - inwestycja w przyszłość

Kurs na trenera personalnego online - inwestycja w przyszłość

Trener personalny jest osobą, która roztacza opiekę nad klientem siłowni lub klubu sportowego. Zajmuje się jego rozwojem, polegającym najczęściej na schudnięciu i osiągnięciu pięknej sylwetki. Aby zostać trenerem personalnym, nie trzeba skończyć studiów. Można skorzystać z bogatej oferty kursów na trenera personalnego online lub stacjonarnych.

Kim jest trener personalny?

Trener personalny jest sportowcem, który pomaga swoim podopiecznym w osiągnięciu satysfakcjonujących wyników – pięknej sylwetki, dobrej kondycji i dużej siły fizycznej. Układa on indywidualne plany treningowe (razem z dietą i suplementacją), biorąc pod uwagę możliwości i potrzeby danej osoby. Przy swojej pracy korzysta z bogatej wiedzy i doświadczenia. Trener personalny spędza czas razem z podopiecznym. Pokazuje mu, jak powinien bezpiecznie i prawidłowo ćwiczyć, korzystać ze sprzętu na siłowni (aby nie doprowadzić do kontuzji). Ponadto wspiera go mentalnie i nieustannie motywuje do działania, rozwoju. Trener ma obowiązek nieustannie kontrolować postępy swojego podopiecznego, biorąc pod uwagę jego potrzeby i predyspozycje.

Jak zostać trenerem personalnym?

Trener personalny jest idealnym zawodem dla tych osób, które kochają aktywność fizyczną i nie obawiają się pracy z drugim człowiekiem. Muszą także odznaczać się cierpliwością i odpowiednią wiedzą, którą można zdobyć na różnych kursach (zarówno stacjonarnych, jak i online). Warto pamiętać, że trener personalny nie musi posiadać kierunkowego wykształcenia wyższego (np. wychowania fizycznego, fizjoterapii, rehabilitacji). Znacznie więcej osób decyduje się przystąpić do profesjonalnego kursu na trenera personalnego(online lub stacjonarnie). Cena takiego szkolenia jest zależna od regionu (jeśli nauka odbywa się stacjonarnie) oraz intensywności zajęć.

Najlepiej zdecydować się na sprawdzony kurs ze specjalistycznego źródła. Centrum Kształcenia Instruktorów organizuje profesjonalne, sprawdzone szkolenia w celu zostanie instruktorem różnych dyscyplin sportowych, np. trenerem personalnym.

Trener personalny, jeśli chce wybudować swoją markę, powinien się promować w mediach społecznościowych, np. Snapchacie, TikToku, Instagramie, Facebooku. Warto prezentować różne ćwiczenia na YouTube oraz angażować się w blogi i strony internetowe. Im większe zasięgi, tym większa możliwość na zatrudnienie w dobrym miejscu oraz dodatkowe możliwości zarobku. Popularni trenerzy personalni pracują z różnymi siłowniami i klubami. Często zajmują się profesjonalnymi sportowcami i klientami VIP, prowadzą ciekawe szkolenia, reklamują suplementy i sprzęt sportowy. 

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy