Materiał Partnera

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Język polski zaliczany jest do najtrudniejszych języków świata, a mimo to jest w trzydziestce najczęściej używanych. Nic więc dziwnego, że swoich sił w opanowaniu tego języka próbują także obcokrajowcy. Muszą oni jednak uzbroić się w cierpliwość, a także znaleźć kurs, dzięki któremu zrozumieją wszystkie zawiłości tego niełatwego języka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka polskiego dla obcokrajowców?

Kto uczy języka?

Ponieważ język polski jest trudny, a nauka skomplikowana, najważniejsze jest, aby kursy prowadzili wykwalifikowani lektorzy. Dlatego w szkole języka polskiego Makilen uczą wyłącznie osoby, które ukończyły uniwersyteckie, magisterskie studia filologiczne, studia podyplomowe lub kursy specjalistyczne i przeszli szkolenia metodyczne. Dodatkowo są to nauczyciele, którzy mają duże doświadczenie w nauczaniu języka polskiego jako obcego i stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Dzięki temu kursanci mogą mieć pewność, że nauczą się tego trudnego i melodyjnego języka.

Lekcje grupowe czy indywidualne?

Zarówno kurs grupowy, jak i lekcje indywidualne mają swoje zalety oraz wady. Najlepiej, jeśli szkoła językowa oferuje obydwa rodzaje zajęć. Na zajęciach grupowych łatwiej bowiem poznać nowych ludzi, a także uczyć się przez rozmowę i pracę z innymi studentami. Na lekcjach indywidualnych natomiast cała uwaga nauczyciela jest skupiona na jednej osobie, łatwiej również dopasować tempo zajęć, osiągać szybsze postępy i skupiać się na określonych aspektach nauki (np. tylko na specjalistycznym słownictwie).

Zajęcia stacjonarnie czy online?

Tu podobnie jak w przypadku zajęć grupowych i indywidualnych, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Niewątpliwą przewagą zajęć online jest to, że nie trzeba tracić czasu na dojazdy – wystarczy laptop, aby można było uczestniczyć w lekcjach języka polskiego dla obcokrajowców z dowolnego miejsca na świecie. Jednocześnie nauka online jest równie efektywna, a co więcej, spotkania z lektorem mogą odbywać się w dopasowanych do kursanta godzinach – nawet wcześnie rano lub późno wieczorem.

Czy sprawdzane są umiejętności kursanta?

Trafienie do zbyt słabej grupy sprawi, że nie będziemy robić postępów. Natomiast w zbyt zaawansowanej będziemy czuli się przytłoczeni. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy przed zapisaniem na zajęcia, przeprowadzany jest test plasujący i rozmowa z lektorem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że ustalimy aktualny poziom zaawansowania i trafimy do odpowiedniej grupy, a poziom zajęć indywidualnych będzie dopasowany do naszych umiejętności.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy